Těhotenské masáže

Masáž v těhotenství – ano či ne?
V dnešní době se masáže a relaxace stávají nezbytnou součástí našich životů. Bez nich bychom už někteří ani nemohli žít. Ta chvíle, kdy si lehneme a někdo se nám věnuje a zároveň tím uděláme něco pro svoje zdraví a když je navíc masáž v kombinaci s aromaterapií, to je teprve blaho.
Ale co masáže a těhotné ženy? Spousta „těhulek“ ani neví, že mohou na masáže chodit a spousta masérů/terapeutů se „bojí“ na ni “ sáhnout. Natožpak aby masáž v těhotenství byla kombinována s výše zmiňovanou aromaterapií.
Nelze to pochopit, od klientek vím, že mají v těhotenství problém najít salon/studio, kde provádějí těhotenské masáže nebo naopak tam kde docházejí do doby než otěhotní, se o ně už dále v tomto směru nepostarají…ale proč? Jen proto, že je těhotná? Těhotná přece se nerovná – nemocná.
V těhotenství jsou masáže i aromaterapie velice přínosným typem relaxace, ale také účinnou formou jak bojovat s bolestmi zad.
Masáže se sice provádějí velice jemně, oproti klasické masáži, jakmile už „těhulka“ nemůže ležet na bříšku, leží na boku, v případě většího bříška je vhodné použít těhotenský/kojící polštář, pro pohodlnější uvelebení se na boku a masírují se záda, šíje je pak lepší namasírovat v sedě nebo i s hrudníkem v leže na zádech, pokud to nečiní potíže.
V případě těhotenských masážích se nesmí vyvíjet přílišní tlak v oblasti beder a nesmí se dělat masáž akupresurní – tlaková po celém těle. V případě, že se masírují i nohy, nesmí se provádět reflexní masáž chodidel, chodidla je možno jen pohladit, lehce promnout, ale spousta těhotných dam, zvláště pokud jsou kypřejších tvarů už před otěhotněním, mají právě onu masáž plosek ráda, protože jsou enormně zatěžovány ve většině případů – ulehčit se nožce dá jen kvalitní botou. Ale bohužel pro „těhulky“ jsou na ploskách nohy umístěny reflexní body celého těla – taková orgánová mapa našeho těla a tato masáž by mohla způsobit předčasný porod, v ranějších stádiích i potrat.
Jinak se může masírovat s určitými ohledy vše, obzvláště příjemné je do masáže zahrnout i bříško, protože miminko již vše vnímá. Ale to už je jen takový příjemný bonus.
Co se týká využití aromaterapie v masážích u těhotných, tam je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, protože ne všechny silice se mohou použít.
Nikdy se nic nepokazí dřevitými silicemi a citrusy. Další indikace jiných olejů, je dle potíží a musí se volit velice s citem a znalostmi aromaterapie.
Aromaterapeutická masáž jak má být je navíc příjemným doplňkem při těhotenských masážích a může více umocnit zážitek z masáže a navíc o to více ulevit při případných bolestech zad i psychické zátěži….
Určitě za svoje spokojené klientky i sebe mohu masáže v těhotenství jen doporučit a nebát se a dopřát si tuto blahodárnou proceduru.
Krásný den všem.

M.

Napsat komentář

Phone: +420 721 555 863
Fax:
Chrudimská 2b Praha 3
Hit fittness Flora